„Bądź zdrowa i bezpieczna” – od takim hasłem odbyło się spotkanie poświęcone profilaktyce i bezpieczeństwa kobiet w siedzibie Instytutu Profilaktyki i Zdrowia w Białymstoku. Organizatorami spotkania podlaski WOK, Instytut Profilaktyki i Zdrowia oraz Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku.

Na temat bezpieczeństwa kobiet na drogach mówiła  asp. Sztab. Anetta Grochowska-Kasperowicz.  Panie miały okazję zapoznać się z najnowszymi zasadami bezpieczeństwa ruchu drogowego, a przy okazji okazało się, że częściej wypadki na drogach powodują mężczyźni. Najwięcej kolizji i wypadków drogowych zdarza się w piątkowe popołudnie.

Wykład pn. „Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” wygłosiła mgr Katarzyna Maksimowicz, kierownik Podlaskiego Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego, która przedstawiła zadania, jakie realizuje placówka na terenie całego województwa.

Panie miały możliwość zrobienia bezpłatnej analizy składy ciała, poznać tajniki psychodietetyki na warsztatach świadomego jedzenia które przeprowadziła psycholog, psychodietetyk Joanna Gerwel. Natomiast o tym jak ważnym elementem zdrowego życia jest sen kobietom opowiadała dr n. med. Irena Białokoz – Kalinowska, alergolog Instytutu Profilaktyki i Zdrowia.

Oprócz wykładów na Panie czekały miłe upominki, możliwość bezpłatnych porad oraz dietetyczny catering. Wszystkie Panie brały udział w losowaniu nagród.

Uwieńczeniem spotkania była burzliwa rozmowa Pań w temacie poruszanych zagadnień. Panie wyraziły chęć organizowania częściej tego typu spotkań.


 

 

 

 
Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Zdrowia w ramach „Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych”
Tworzenie stron internetowych: e-studio